• امروز سه شنبه, 01 اسفند 1396 - Tue 02 20 2018
 • اخبار دانشکده

  بازدید کارکنان و دانشجویان دانشکده سما اسلام آبادغرب از یادمان مرصاد

  جمعی از دانشجویان و کارکنان آموزشکده سما اسلام آبادغرب به مناسبت گرامی داشت یاد وخاطره ی شهدا بخصوص شهدای دانشجو که در عملیات مرصاد به شهادت رسیدند از یادمان تنگه مرصاد بازدید به عمل آوردند. در این بازدید راوی معاونت فرهنگی سپاه پاسداران، شهامت ها و رشادت های شهدای عملیات غرورآفرین مرصاد را تشریح کردند. همچنین کلیپ هایی از عملیات مرصاد و چگونگی اندام گروهک تروریستی منافقین و پیروزی رزمندگان اسلام پخش شد.


   

  انتصاب رییس سما اسلام آباد غرب به عنوان دبیر کارگروه فرهنگی شهرستان

  با هدف برنامه ریزی بزرگداشت وحدت حوزه و دانشگاه، نشستی با حضور روسای مراکز دانشگاهی، مدیران حوزه های علمیه برادران و خواهران، برخی نهادهای فرهنگی شهرستان و با محوریت امام جمعه اسلام آبادغرب برگزار گردید که در این نشست و با تصمیم اعضا، مقرر گردید که این جمع به عنوان کارگروه فرهنگی شهرستان اسلام آباد غرب، ادامه فعالیت دهد. در این نشست همچنین، آقای ایوب صفری رییس مراکز آموزشی فرهنگی سما اسلام آباد غرب به عنوان دبیر کارگروه فرهنگی شهرستان برگزیده شد.

  گفتنی است، دومین جلسه کارگروه فرهنگی شهرستان نیز برگزار گردیده و اعضای این کارگروه را حجت الاسلام محمدی پور امام جمعه اسلام آبادغرب، حاج آقا عزیزی مدیر حوزه علمیه برادران،سرکار خانم  شیر مراد مدیر حوزه علمیه خواهران، مدیر فرهنگی حوزه علمیه خواهران سرکار خانم بختیاری، مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه حاج آقا حسینی تبار، رئیس دانشگاه آزاد آقای دکتر احمدی، رئیس دانشگاه علمی کاربردی امام رضا(ع) آقای دکتر میثم خسروی، رییس دانشگاه پیام نور آقای دکتر جلیلیان،رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما آقایی صفری، رئیس دانشکده علمی کاربردی خضراء آقای رشیدپور، آقای طلوعی از دانشکده فنی وحرفه ای،رئیس بنیاد شهید شهرستان آقای بختیاری، آقای مرادی مسئول فرهنگی کمیته امداد، سرکار خانم بیگ رضائی از بسیج خواهران، آقایی پرواره از دفتر نظارت نمایندگی سپاه، اقای احمدی از کمیته امداد، اقای کیکاوسی  از شهرداری، تشکیل می دهند.

  از اهم مصوبات نشست کارگروه فرهنگی که در بیت امام جمعه محترم برگزار گردید، علاوه بر تعیین آقای صفری به عنوان دبیر کارگروه، می توان به تأکید اعضا بر تداوم جلسات و برگزاری ماهانه آنها، تعیین کمیته های تخصصی تبلیغات و داوری مقالات و نیز مصوباتی در راستای برگزاری هرچه بهتر سالروز وحدت حوزه و دانشگاه اشاره نمود.

  گفتنی است، برای سالروز وحدت حوزه و دانشگاه مقرر گردیده که مراسمی در 25 آذر برگزار شود و نیز مسابقه مقاله نویسی و کتابخوانی در سطح مراکز حوزوی و دانشگاهی شهرستان اجرا گردد.

   

   نشست کارگروه فرهنگی اسلام آباد غرب

  نشست کارگروه فرهنگی اسلام آباد غرب

  نشست اساتید دانشکده سما با حضور دبیر شورای سیاستگذاری سما برگزار شد

  با حضور دبیر شورای سیاستگذاری سما استان کرمانشاه  و ریاست مراکز آموزشی سما اسلام آباد غرب، نشست اساتید دانشکده سما واحد اسلام آبادغرب برگزار گردید.

  در این مراسم که 70 نفر از اساتید و مدرسین دانشکده سما حضور داشتند، ابتدا آقای صفری ریاست سما شهرستان به بیان تاریخچه تاسیس سما اسلام آباد غرب و چگونگی شکل گیری دانشکده این مرکز آموزشی فرهنگی پرداخته و نکاتی را درخصوص چهارچوب ها و ضوابط آموزشی سازمان سما، بیان کردند.

  سپس آقای صیدمحمدی دبیر شورای سیاستگذاری سما استان کرمانشاه به ایراد سخنرانی پرداختند. ایشان طی سخنانی مبسوط سیاست های کلی سازمان سما، اصول تربیتی منبعث از اسلام و قوانین ارزشی جمهوری اسلامی را تشریح نموده و بر اولویت تربیت بر تعلیم تاکید کردند.

  دبیر شورای سیاستگذاری استان، نمونه تعلیم بدون تربیت را بنی صدر دانسته و شهید دکتر چمران را نماد امتزاج تعلیم و تربیت خواندند و انتظارات مجموعه سما از اساتید و مدرسین را بیان کردند.

  در ادامه، مراسم پرسش و پاسخ اساتید با رئیس سما استان و شهرستان برگزار گردیده و به سوالات و ابهامات مدرسین پاسخ داده شد.

  پایان بخش این مراسم مداحی و روضه خوانی یکی از دانشجویان دانشکده سما اسلام آبادغرب بوده که در فضایی معنوی برگزار شد.

   

  با حضور امام جمعه و فرماندار، مراسم عزاداری سیدالشهدا و قرائت زیارت عاشورا در دانشکده سما اسلام آباد غرب برگزار گردید

  به مناسبت ماه محرم و ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، مراسم عزاداری و نوحه خوانی و خصوصا قرائت دعای پرفیض زیارت عاشورا، با حضور مسوولین شهرستان، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشکده سما واحد اسلام آباد غرب، در محل این دانشکده برگزار گردید.

  در ابتدای این مراسم که روز پنجشنبه برابر با چهارمین روز از محرم برگزار شد، حضرت حجت الاسلام والمسلمین سیدامیر محمدی پور به بیان فلسفه عزاداری در ماه محرم و نیز فضیلت زیارت عاشورا پرداختند.

  پس از سخنرانی امام جمعه محترم، مداح اهل بیت حاج محسن محمدی، دعای زیارت عاشورا را در فضایی معنوی و پراحساس قرائت نموده و سپس با سینه زنی حاضرین، به نوحه خوانی و ذکر مصیبت پرداختند.

  یادآور می گردد که جناب آقای حاج کرم محمدی فرماندار محترم اسلام آباد غرب نیز یکی از حاضرین در مراسم زایرت عاشورای دانشکده سما واحد اسلام آباد غرب بودند.

  حضور گسترده دانشجویان و خصوصا دانشجویان دختر، از نکات قابل توجه این مراسم بود.

  تصاویری از این مراسم پرفیض را در ادامه ملاحظه می نمایید

   

   

   

   

   

   

   

  برگزاری نمایشگاه عاشورا در دانشکده سما اسلام آبادغرب

  امور فرهنگی دانشکده سما اقدام به برگزاری نمایشگاهی با نام از کربلا تا شام نمود. این نمایشگاه با همکاری گروهی از دانشجویان با کمترین هزینه راه اندازی شد. در این نمایشگاه واقعه عاشورا از آغاز تا اسارت به تصویر کشیده شده است. این صحنه ها شامل خیمه گاه امام حسین (ع)، میدان جنگ، نهر علقمه و نمادی از حضرت عباس و نخوردن آب در کنار علقمه، خیمه گاه دشمن و . . . می باشد.

  این نمایشگاه از  30 مهر ماه لغایت 16 آبان ماه دایر می باشد. در ادامه تصاویری از این نمایشگاه را می بینید.